نتایج جستجو برای عبارت :

مناسبات ملی نویسنده بابک_حسین پور

روشهای استفاده از قدرت در مناسبات انسانی
اعمال قدرت روش های بسیاری دارد برای مثال فریب دادن دیگران، مجبور کردن آن ها به انجام برخی کارها یا نادیده گرفتن اطرافیان ، اما ما به دوران جدیدی وارد شده ایم و باید این روش ها را کنار بگذاریم. «مارک کرولی» متخصص رهبری و نویسنده کتاب «رهبری از قلب» اخیرا با «داچر کلتنر» جامعه شناس دانشگاه «یو سی برکلی»  درباره روش های پیشرفت و استفاده از قدرت گفتگو کرده و به نتایج زیر دست یافته است:
ادامه مطلب
عروس‌مون پیام داده برای آشنایی بیشتر و برقراری مناسبات سیاسی، ته‌ش گفته من در پیام‌رسان‌های سروش، بله، ایتا و آی‌گپ فعال هستم. 
شخصاً که به‌ش نگفتم، ولی کم‌کم به گوش‌ش می‌رسه که بنده هم از این‌های که گفتی فراری‌م. 

× حالا الان فکر می‌کنین من چه آدم پلنگی هستم.
×× بهانه‌ی این پست، این‌ئه که دوباره نت همراه این‌جا ملقی شده.
اینکه به قول مارکز دنیا رو بهتر از چیزی که تحویل گرفتیم؛ تحویل بدیم و بریم رو بالاخره در 28 سالگی فهمیدم.
یعنی در مناسبات روزمره بعد از هر نابهنجار و بد و پلشت رفتار کردن، ترمیم و ساختن بلد باشیم یا یاد بگیریم.
یعنی در زندگی روزمره به سیفون اعتقاد داشته باشیم.
نویسنده : دکتر شهرام یوسفی فر

ناشر: پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی

قطع: وزیری

سال انتشار: ۱۳۹۰
کتاب جستارهایی در مناسبات شهر و شهرنشینی در دوره
سلجوقیان توسط پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی منتشر شده است. این
کتاب در 2 بخش و 6 فصل موضوعاتی مانند: الگوشناسی شهر ایرانی در دوره
سلجوقی، پیشینه شناسی و تحلیل الگوی شهر ایرانی اسلامی، شهر سلجوقی: تکامل؛
شکل یابی و هوی
♡بنی ادم اعضای یکدیگرند که درآفرینش ز یک گوهرند چوعضوی به درد آورد روزگار دگر عضوها را نماندقرار♡ اول اردیبهشت. روز گرامی داشت ☆سعدی☆ برهمگان فرخنده باد شما کدام شعر سعدی رو دوست دارید؟ به نظرمن این شعر سعدی و معنی آن امروز بیشتر از همیشه در سراسر جهان حس میشود همه انسان ها شبیه به هم هستند.ازهر (نژاد و قوم) مذهبی یا بی مذهب همگی برابرند
#سعدی
روز خوش داشته باشید...
#بابک_حسین_پور
اولین باری که پشت پنجره‌های نورگیر پذیرایی این‌ خانه ایستادم، ریسه‌ای پشت شیشه‌ی پنجره‌ی خانه‌ی همسایه‌ی روبه‌رویی توجهم را جلب کرد، روی یک ریسمان صورتی این حروف سوار شده بود:  B A B Y ❤ G I R L
یادم هست آن روزها آن قدر سرمای هوا حالم را گرفته بود که زیر باد و باران گاهی مدت‌ها می‌ایستادم جلوی پنجره و زل می‌زدم به نوشته‌های پنجره اتاق baby girl، شاید که یک بار در آغوش مادرش بیاید کنار پنجره :)
دیروز دیدم که مادرش به ریسمان عاشقانه‌اش یک خرگوش
همین‌روزهاست که فغان به‌آسمان برود که: «چرا این‌قدر عزاداری؟ چرا با این سروصدا؟ چرا ایجاد مزاحمت برای مردم؟»؛ البته همه‌ی معترضان قیمه‌پلو دوست دارند: می‌خورند و می‌گویند چرا برای دیگر امور خیر خرج نمی‌کنید؟
بگذریم. دارم کتاب «حقیقت عاشورا» را می‌خوانم؛ اثر دیگری از محمد اسفندیاری، نویسنده‌ی محقق «عاشوراشناسی»، که یکی از معدود آثار پژوهشی تاریخی در جست‌وجوی «هدف» امام حسین (روحی فداه) است. اسفندیاری، پس از وارسی این مسئله که امام
انتخاب مطلب : اشکان ارشادی از کرمانشاه 

منبع دیپلماسی ایرانی ، حاوی نکاتی قابل درک و تأمل 
لزوم پرهیز از عینک "نوعثمانی‌گری" در مناسبات تهران و آنکارا
بهاء الدین بازرگانی در یادداشتی می نویسد: ترکیه در جریان جنگ تحمیلی و در تحریم های آمریکایی و بین المللی تامین کننده حیاتی ترین نیازهای ما بوده و هست. ترکیه هنوز خیلی بیش از دیگر همسایگان، خصوصا، همسایگان عرب جنوبی، دارای مناسبات متعادل و پایدار و اشتراکات تمدنی، فرهنگی و دینی با ماست. روی
یه علامت سوال بزرگ گوشه ذهنم قرار گرفته...اتفاقات، صداها، جنگیدن‌ها مدام مرور می‌شود...هر بار یک جواب پیدا می‌کنم، بعد دست می‌کشم بر دلم که ببین چه خوب شد...کمی آرام میگیرد، نق و نوقش را کم می‌کند اما دوام نمی‌آورد و دوباره...بین همه جواب‌ها، یکی هست که بیشتر راضی‌اش می‌کند"اگر حکم، حکم خداست... اگر او از همه بیشتر بنده‌هایش را دوست دارد... اگر او حواسش بیشتر از همه جمع است... پس یقینا کله خیر... پس در دل این غصه‌ها خیر هست..." بعد که این‌ها
بین این تحلیل های آب دوغ خیاری و جماعتی که تو تلویزیون دور هم میشینن و قربون صدقه فیلم و فیلمساز میرن، وجود یک برنامه نقد با حضور سه تا آدم فرهیخته، غنیمت به حساب میاد که حداقل اون مناسبات الزام آور صدا و سیما، رو عیارسنجیشون از فیلم های جشنواره، سایه نمی اندازه.
برنامه نقد نو رو از آپارات دنبال کنید. 
موقعیت جغرافیائی:: شهرستان ملایر سرزمینی است بادره ها ودشت های وسیع محاط در میان کوها با مساحتی در حدود 132008کیلومتر مربع  که از شمال به شهرستان همدان، ازمغرب به شهرستان توسرکان  ونهاوند از جنوب به شهرستان بروجرد و از شرق به شهرستان اراک محدود میشود این شهرستان پیوند ناگسستنی  از نظر طبیعی و همچنین ودر پیوندی دیرینه وتاریخی از نظر مناسبات اجتماعی واقتصادی با استان مرکزی ولرستان دارد واز نظرجمعیتی اغلب آنها شهر نشی
موقعیت جغرافیائی:: شهرستان ملایر سرزمینی است بادره ها ودشت های وسیع محاط در میان کوها با مساحتی در حدود 132008کیلومتر مربع  که از شمال به شهرستان همدان، ازمغرب به شهرستان توسرکان  ونهاوند از جنوب به شهرستان بروجرد و از شرق به شهرستان اراک محدود میشود این شهرستان پیوند ناگسستنی  از نظر طبیعی و همچنین ودر پیوندی دیرینه وتاریخی از نظر مناسبات اجتماعی واقتصادی با استان مرکزی ولرستان دارد واز نظرجمعیتی اغلب آنها شهر نشین هستند
تصمیم گرفتنِ اینکه از وبلاگ برم کار ساده‌ای نبود. اما فکر کردم دیگه نمی‌تونم تو مدیوم وبلاگ دووم بیارم. ازطرفی این روزها مناسبات اینستاگرامی در بلاگ هم رایج‌تر از هرنوع دیگری از تعامله، بنابراین چندان تفاوتی نداره. ترجیح دادم ازاین‌به‌بعد توی چنل تلگرام بنویسم. شاید باز هم اینجا آپدیت شد، شاید نه. شاید دوباره وبلاگ رو ترجیح دادم. به‌هرحال، من اینجام:

me_the_Mahan
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای: «این آن لُبّ کلام در سند ۲۰۳۰ است. یعنی چه؟ یعنی جنابعالی، انسان متدیّن و علاقه‌مند به کشورتان، علاقه‌مند به آینده‌تان، در کلاس درستان سرباز برای غرب درست کنید. این که روی سند ۲۰۳۰ این قدر اصرار دارند و کار میکنند، آشکار و غیر آشکار سعی میکنند این را تحکیم کنند بر مناسبات کشورها از جمله کشور ما، این معنایش این است؛ چون دستورات و توصیه‌ها و نکات اصلی موجود در این سند برای آموزش و پرورش این است که آموزش و پرورش باید
زیر پنجره‌ی اتاقم یک کافه است. با صندلی‌های چوبی که داخل پیاده‌رو چیده شده و همیشه خدا جمعی دور میزش نشسته‌اند. 
هر چند شب یکبار از اتاقم شمارش معکوس جمعی را میشنوم که با هیجان از ده تا یک میخوانند و بعد با صداهای شادشان فریاد میزنند "تولدت مبارک" من شمعی را تصور میکنم که فوت و آرزوهای مگویی که در دل خوانده میشود.
کافه و آدمهایش روز و شب به یادم می‌اورند که زندگی در جریان است، مردم می‌آیند و میروند و روی فنجان‌ها رد ماتیک قرمز مینشیند و پاک
زیر پنجره‌ی اتاقم یک کافه است. با صندلی‌های چوبی که داخل پیاده‌رو چیده شده و همیشه خدا جمعی دور میزش نشسته‌اند. 
هر چند شب یکبار از اتاقم شمارش معکوس جمعی را میشنوم که با هیجان از ده تا یک میخوانند و بعد با صداهای شادشان فریاد میزنند "تولدت مبارک" من شمعی را تصور میکنم که فوت و آرزوهای مگویی که در دل خوانده میشود.
کافه و آدمهایش روز و شب به یادم می‌اورند که زندگی در جریان است، مردم می‌آیند و میروند و روی فنجان‌ها رد ماتیک قرمز مینشیند و پاک
یا عدالت خواه باشید یا مسئول
نمیشود هم عدالت خواه بود هم مسئول
نمی شود شما هم مطالبه گر باشی هم پاسخگوی مطالبات
این یک فریب است که اگر عدالت خواه بر مسند قدرت بنشیند بهتر عمل می کند، مناسبات حاکم در قدرت این امکان را از شما سلب می کند. 
بهترین روش برای مهار جریان عدالت طلبی واگذاری مسئولیت به عدالت خواهان است.می خواهید بچه های شیطان کلاس را آرام کنید؟ آنها را مسئول نظم کنید. 
قیمت کتاب روایت رهبری بسیار مناسب است و ارزش ریالی آن بیشتر از این حرفاست.
کتاب روایت رهبری درباره مناسبات جمهوریت و اسلامیت در انتخاب ولایت فقیه است و درباره چگونگی انتخاب حضرت آیت الله سید علی خامنه ای برای امر رهبری است.
این کتاب را میتوانید از انتشارات انقلاب اسلامی دریافت کنید.
02166483975
من ترسیده‌ام!  
 از این مواجهه‌ی صریح با "کلاری زاخاریان" درونم! از فکر این‌که من آدمم و به قول شوپنهاور از هیچ یک از مناسبات مختص آدمیان مبرا نیستم.  
 من ترسیده‌ام از آن شبی که آن‌قدر ساده و روشن فهمیدم: "پس منم یه کلاری زاخاریان‌م." بانویی با ظاهری متین، موقر و شکیل با باطنی که هیچ‌وقت رام گردش دنیا و تقدیر و دست تاثیر کردار آدم‌ها روی زندگی‌اش نشد که نشد... اما به جای این، یک عقده‌ی گنده‌ی کنارنَیا با صلح درون خود و خطای بیرون بقیه شد.
یادمه حدود ده سال پیش در یکی از کتاب های به زبان انگلیسی مطلبی به شرح ذیل دیدم که برایم بسیار جالب بود:
 "a butterfly can flap its wings in one part of the world, and the wind can be changed and may even cause a hurricane on the other side of the globe
بدین معنا که ممکن است پروانه ای بالهای خود در بخشی از جهان به حرکت درآورده و باعث تغییر در باد شود و حتی ممکن است باعث ایجاد طوفانی در سمت دیگری از کره زمین گردد "
این موضوع چه ذهنی باشد و چه عینی، مطلبی است که با حال و احوال این روزهای کرونایی جهان بسی
در همه عرصه ها، به خصوص عرصه فرهنگی باید به سمت قوی شدن پیش برویم.
اساسا یکی از مهم ترین مولفه های قوی شدن در همه عرصه ها به خصوص عرصه فرهنگی که زیربنای سایر عرصه ها و حرکت های جامعه است؛ مستقل بودن و داشتن یک هویت فرهنگی مستقل است. برای این مسئله باید آگاهی و پیوندهای ما با مولفه های تشکیل دهنده فرهنگ مان مثل تاریخ گذشته، دین، نحوه مناسبات و روابط اجتماعی، دین و........روز به روز بیشتر شود.
بدیهی است که هرچه این پیوند و ارتباط محکم تر و منسجم تر ش
در پیشامد عاشورا، مشتی تن پرور و نمک به حرام برای حضرت حسین دعوت فرستادند و اعلام معونت کردند. حضرت هم به  سمت کوفه و کوفی جماعت طی طریق فرمودند و فاجعه ای که در تاریخ، تاثر همگان را به همراه داشته است رقم خورد.
در دوران مصدق هم، وکلای این مملکت برای مردمش آبرو و عزت به همراه آوردند، قانون بر مناسبات مردم جاری میشد. مشتی مفت خور و هرزه گو و عربده کش در خیابان ریختند و فریاد سر دادند: درود بر مصدق
به آخر خیابان که رسیدند، غیرمصدقی ها را غالب دید

به نظر من مهم تر از دستگیری کلان سرمایه داران و غارتگران بیت المال و داماد شریعتمداری و برادر روحانی و برادر جهانگیری، دستگیری پسر عباس آخوندی است.
پسر عباس آخوندی می شود فرزند خواهرخانم ناطق نوری!
کسانی که مناسبات تعیین کننده و پشت پرده عالم سیاست در کشور ما را می شناسند خوب درک می کنند که رییسی با این اقدام وارد منطقه ممنوعه از مابهتران شده است.
از این پس حتی اگر یک قبض عقب اقتاده برق و آب مربوط به یکی از اقوام دور رییسی پیدا شود تهمت فساد
میگوید تو با فوتبال در نهایت قرار است یک «لومپن» شوی . نمیگوید هیچ ، میگوید لومپن . 
میگوید لومپن شدن از مناسبات فوتبال است ، ولی حتی اگر فوتبال هیچکس را لومپن نکند هم ، تورا حتما لومپن میکند ‌...
میگوید مگر تو ده ساله ای ؟! تو بیست سالت است ‌. دیگر نمیتوانی شبیه ده ساله ها شبها با رویای تیم ملی و جام جهانی بخوابی . تو باید بروی دنبال رویا های بیست سالگی . آن رویا هایی که در بیست سالگی بشود با فکرشان به خواب رفت و با تلاش در بیست و اندی سالگی بتوان

سقوط دیوار برلین
با بهبود تدریجی مناسبات میان شرق و غرب در اواخر دهه ۱۹۸۰ میلادی زمینهٔ فروپاشی و سقوط دیوار برلین فراهم شد. در سال ۱۹۸۹ حکومت کمونیستی شوروی تصمیم گرفت دموکراسی‌سازی را به‌عنوان یک اصل در کشورهای اروپایی شرقی تحت نفوذ خود دنبال کند. اما در این میان اتفاقی افتاد که روند رو به پایان دولت آلمان شرقی را آغاز کرد. دولت کمونیستی مجارستان درهای خود را بر روی غرب گشود. در بیست و سوم اوت ۱۹۸۹، مرزهای بین مجارستان و اتریش باز شد. از
نیمه شب..باید پنجره رو باز کرد و نسیم خنک رو عمیق نفس کشید...
آره .. این جادوی شبه...تو سکوت رمزآلود شب غرق در رمان کلاسیک مورد علاقمم و قهوه ی تلخم رو که عطرش با عطر عود چوب دارچین ، فضای اتاقم رو پر کرده از آرامش، جرعه جرعه می نوشم..این شمع و نور کم جونش منو بیشتر غرق فضای تاریخی این رمان شگفت انگیز یعنی سرخ و سیاه میکنه..رمانی با وقایع و مناسبات تاریخی فرانسه در ۲۰۰ سال پیش ..خوندنش واقعا تجربه ی دلچسبیه برام ..دوست ندارم تموم بشه این کتاب ..و قطعا
معرفی کشور سوئیس:سوئیس کشوری است در اروپای غربی که از شمال با آلمان، از شرق با اتریش و لیختنشتاین، از جنوب با ایتالیا و از غرب با فرانسه همسایه است.این کشور 7٫5 میلیون نفر جمعیت و مساحتی بالغ بر 41٬290 کیلومتر مربع دارد.سوئیس کشوری است به صورت جمهوری فدرال تککانتون و از 26 ایالت تشکیل شده‌است که «کانتون» خوانده می‌شوند.پایتخت سوئیس شهر برن است و قطب‌های اقتصادی این کشور دو شهر جهانی ژنو و زوریخ هستند. سوئیس یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان است
ویل دورانت (Will Durant) می‌گوید:
 «ده زن و دو کنیز وی مایه حیرت و خرده‌گیری مردم مغرب زمین شده‌اند، ولی باید به یاد داشته باشیم که کثرت مرگ و میر مردان در میان سامیان عصر قدیم و آغاز قرون وسطی تعدد زوجات را در نظر آنها به مقام یک ضرورت حیاتی و تقریباً یک وظیفه اخلاقی بالا برده بود. در نظر پیامبر نیز تعدد زوجات یک موضوع عادی و بی اشکال بود، بدین جهت، با خاطری آسوده، زنان مکرر می‌گرفت، اما هدف وی اشباع تمایلات جنسی نبود. ... بعضی ازدواج‌های وی به سا
دانلود رایگان کتاب پایان یک رویا pdf
معرفی کتاب:(پایان یک رویا)درنقد مارکسیسم
(پایان یک رویا)از ۱۸۴۸ میلادی که مارکس و انگلس بیانیه معروف خویش را منتشر کردند باید حدود هفتاد سال سپری می‌شد لغایت باوجود پیش‌بینی آنان، در روسیه نه‌چندان پیشرفته دوران رومانف‌ها،(پایان یک رویا) کمونیست‌ها بتوانند با کناره زدن دولت ملی کرنسکی در اکتبر ۱۹۱۷ اولین حکومت برخاسته از عقاید دو بینان‌گذار کمونیسم یعنی مارکس و انگلس را پوشاک عمل بپوشانند،(پایان یک
وزیرفرهنگ و ارشاد اسلامی بر لزوم ساخت فیلم‌سینمایی با محتوای قیام ۱۵ خردادتاکید کرد و گفت: با ارائه یک فیلمنامه خوب می توان زمینه های بیشتری را برای نمایش ابعاد این قیام تاریخی به نمایش در آورد.
نمی دونم این حرف رو که زده ای فی البداهه بوده یا مشاوری ، کسی قبلا بهت گفته که اینو بگی... کار ندارم اما در هر صورت از سر اعتقاد نبوده ... شما نزدیک دو ساله در مسند وزارتی عزیزم... حتی یک بار این جملات گهربار به مناسبات های مختلف ملی از ده
با اعلام رسمی باشگاه استقلال این باشگاه دیگر تمایلی به ادامه حضور سرمربی ایتالیایی تیمش ندارد.
آندره آ استراماچونی یک شب قبل از بازی با پیکان تمرینات این تیم را ترک کرد و صبح روز بازی از ایران خارج شد تا آبی ها در سه بازی آخر خود قبل از تعطیلات بدون سرمربی باشند و البته 5 امتیاز حساس را از دست بدهند.

در این مدت مدیران استقلال تلاش زیادی کردند که با استفاده از مناسبات سیاسی استراماچونی را به ایران برگردانند و در شرایطی که 160 هزار دلار پول  به
دیروز می‌خواستم از سایت همیشگی سریال دانلود کنم، متوجه شدم همه‌ی لینک‌ها فیلترشده‌اند. یه سر زدم به توییتر تا ببینم موضوع چیه. دیدم که بعله به خاطر شکایت سرویس‌های استریم آنلاین ایرانی (فیلیمو و ...) وبسایت‌ها مطرح دانلود فیلم و سریال و لینک‌هایشان را مسدودکرده‌اند.
این موضوع به شدت عصبانی‌م می‌کنه. مسئله‌ام پرداخت هزینه‌ی اشتراک هم نیست [هرچند این وبسایت‌ها خودشان هیچ حق اشتراکی پرداخت نمی‌کنند.] اگر مطمئن بودم می‌تونم فیلم‌ها
وزیرفرهنگ و ارشاد اسلامی بر لزوم
ساخت فیلم‌سینمایی با محتوای قیام ۱۵ خردادتاکید کرد و گفت: با ارائه یک فیلمنامه
خوب می توان زمینه های بیشتری را برای نمایش ابعاد این قیام تاریخی به نمایش در
آورد.

نمی دونم
این حرف رو که زده ای فی البداهه بوده یا مشاوری ، کسی قبلا بهت گفته که اینو
بگی... کار ندارم اما در هر صورت از سر اعتقاد نبوده ... شما نزدیک دو ساله در
مسند وزارتی عزیزم... حتی یک بار این جملات گهربار به مناسبات های مختلف ملی از د
خیلی برام جالبه که اکثر مردم ایران میگن ما پارسی هستیم و هیچ ربطی به مناسبات اعراب نداریم. ولی روزهایی مثل ولنتاین و هالووین و... غربی میشوند و کلا پارسی بودن یادشان میرود.
سوالی که برای من ایجاد میشود، این که این همه پارادوکس از کجا نشعت میگیره.؟؟؟؟
به هر حال ما تو فرهنگ ایران باستان روزی داریم به نام "سپندارمذگان" که از ولنتاین غربی ها خیلی خیلی قدمت‌اش بیشتر است.
سپندارمذگان روز پنجم اسفند است. ابوریحان بیرونی در آثارالباقیه آورده‌ است که
•    از دست دادن امیدی پوچ و محال، خود موفقیت و پیشرفتی بزرگ است. شکسپیر
•    به گمان من انسان برای موفقیت در زندگانی باید بتواند در چهار زمینه استاد شود: مناسبات، تدارکات، نگرش و رهبری. جان ماکسول
•    میزان بزرگی و موفقیت هر فرد بستگی به این دارد که تا چه حد می تواند همه نیروهای خود را در یک کانال بریزد. اریسون سووت ماردن
•    موفقیت کلید شادی نیست، شادی کلید موفقیت است؛ اگر آنچه انجام می دهی دوست بداری، موفق خواهی بود. هرمن کین
•    همه خوش
احسان و اطعام در مناسبت های مذهبی، یکی از آداب فرهنگی ایرانیان و راهی برای ابراز ارادت به ساحت پیشوایان دینی تلقی می شود. در پی این گونه فعالیت ها حجم قابل توجهی پسماند تولید می شود که از دیدگاه مدیریت پسماند، رسیدگی و توجه به آن ضروری است. در یک سامانه جامع پسماند این دست موضوعات باید پیش بینی شده باشند.
پسماند ایستگاه های صلواتی
در گذشته در ایستگاه های صلواتی پسماند کمتری تولید می شد زیرا از لیوان ها و استکان های شیشه ای برای ارائه نوشیدنی
من از دانشگاه چه آموختم؟ دو رویی و بی صفتی را. دانشگاه از من چه آموخت؟ آهنگ های استینگ و فیلم های ریور فینیکس را. هر جور به این معامله نگاه کنید می بینید که من در واقع ضرر کرده ام و گران خریده و ارزان فروخته ام. من جوانی ام را در خانه این مرد حرام کردم و بعد مزدم این بود که ترم اولی های جدیدتر و جوان تر جایم را بگیرند. ترم اولی هایی که هر چند از من زیباتر و وحشی ترند اما به خوبی من غر نمی زنند و تو چه می دانی روزی که من بروم دانشگاه دلتنگ همین غر زدن
متأسفانه در سال 97 و چندماه اخیر، شاهدیم صداوسیما از به اصطلاح کارشناسان طب سنتی دعوت می‌کند که اساساً سنگ بنای طب سنتی خرافه‌ای را بنا نهاده اند افرادی که با لقب آیت الله دیده می شوند یا ...، مشخصاً منظور ما متخصصان طب سنتی که از مراجع آکادمیک، علمی، رسمی و قانونی مجوز داشته و تأیید شده اند نیست و در آینده حتماً کلیپ های مفید از همکاران متخصص که در صداوسیما حضور یافته اند و توصیه های مفیدی داشته اند، در «سلامت‌دان» منتشر خواهیم کرد. روی سخ
در نظام جمهوری اسلامی ایران، مردم‌سالاری یا دموکراسی از ارکان نظام سیاسی است که در قانون اساسی کشور نیز ذکرشده است.
دموکراسی یعنی حکومت مردم بر مردم و افرادی از میان مردم، بارأی و انتخاب به نمایندگی از طرف آنان، حکومت کنند و این در مقابل حکومت‌های دیکتاتوری و الیگارشی است که یک‌تن با عده‌ای اندک بدون دخالت رأی مردم، بر آنان حکومت می‌کنند. اهمیت دموکراسی در نوع حکومت مردم بر مردم است که عموم شهروندان با لحاظ قانون از حقوق مساوی در جامعه
زبان ترکی استانبولی در تمامی حروف مصوت و صامت حالت کاملا محسوسی دارد . یعنی همانگونه که نوشته می شود به همان حالت خوانده و نوشته می شود .به عبارت دیگر میان خواندن و نوشتن این زبان رابطه ای تنگاتنگ ، ناگسستنی و مبتنی بر قاعده وجود دارد . بدین جهت فراگیر را در سریعتر فراگرفتن مفاهیم و کلمات یاری می دهد .یعنی فرد با دنیایی از ترکیبات صدایی و یا التصاق های مختلف زبانی مواجه نشده و با رعایت قواعد و اصول کاملا روشن و بسیار سهل الوصول و ادراکات می توا
پرچم تشریفات یکی از انواع پرچم است که معمولا برای معرفی و تبلیغات در  مناسبات گوناگون استفاده می شود. امروزه اکثر شرکت ها برای برند خود از پرچم تشریفات استفاده می کنند. چاپ پرچم تشریفات با قیمت مناسب از فعالیت های شرکت نما پرچم است.
پرچم تشریفات
امروزه شناخته شدن یکی از مهم ترین راه های جذب مشتری است. شما باید برای گسترش کسب و کار خود، فعالیت هایتان را به بهترین شکل معرفی کنید و خودتان را به مشتریان و همکاران تجاریتان بشناسانید. یک شناخت درس
رهبرحکیم انقلاب اسلامی در تداوم نامگذاری سال، سال ۹۸ را سال رونق اقتصادی نامیده اند.
برای تحقق این مهم:
یک دسته از کارها را نباید انجام داد؛ همایش‌های کلیشه‌ای و تشریفاتی، تبلیغات محیطی و پرهزینه و غیرمفید، صدور بیانیه های حمایت آمیز، سخنرانی‌ها، خطبه‌ها و نوشته‌هایی که نوعی رفع تکلیف درآن دیده می‌شود و از همه مهم تر اجتناب رسانه ها به خصوص صداوسیما از کمی گرایی زیاد به موضوع که همه آفات تحقق اهداف سال هستند.
دسته دوم اقداماتی لازم، ضر
علم حقوق به عنوان یکی از شاخه های علوم انسانی و البته کاربردی ترین آنها علمی است که سعی می کند روابط و مناسبات میان اشخاص را به بهترین شکل ممکن تنظیم و تنسیق نماید.این رابطه گاهی از نوع روابط افراد جامعه با یکدیگر،گاهی از نوع روابط حاکمیت با افراد و گاهی روابط حکومت ها با یکدیگر است.
 در کتاب حاضرکه شامل سه بخش عمده است سعی شده است موازین حقوقی مرتبط با حقوق کودکان،حقوق زنان و همچنین حقوق بشر از منظر دین مبین اسلام را تالیف و گردآوری شود.علت
مشخصات سریال ایرانی هیولا
کارگردان: مهرداد غفارزاده
ژانر: خانوادگی، اجتماعی
سال انتشار: ۱۳۹۷
مدت زمان: 60 دقیقه
نوع سریال: نمایش خانگی
مخاطب: بزرگسال
کیفیت:  1080p BlueRay
حجم: متفاوت برای هر کیفیت
تهیه کننده: مصطفی احمدی

بازیگران:
مهران مدیری، فرهاد اصلانی، شبنم مقدمی، گوهر خیراندیش، شیلا خداداد، محمد بحرانی، سیما تیرانداز، میرطاهر مظلومی، نیما شعبان نژاد، عزت اله مهرآوران، فرزین محدث، افشین زینوری، محسن قاضی مرادی و…

خلاصه داستان:
هوشن

بازیگران:
مهران مدیری، فرهاد اصلانی، شبنم مقدمی، گوهر خیراندیش، شیلا خداداد، محمد بحرانی، سیما تیرانداز، میرطاهر مظلومی، نیما شعبان نژاد، عزت اله مهرآوران، فرزین محدث، افشین زینوری، محسن قاضی مرادی و…

خلاصه داستان:
هوشن

بازیگران:

خلاصه داستان:
هوشن
روابط دولت – ملت
وتاثیر آن در ساختار حکومت
هر جامعه در طول حیات خود گرفتار مشکلاتی می شود که اگر راه حلی برای آنها
پیدا نشود جامعه رو به زوال خواهد رفت .
یکی از معضلاتی که در عصر معاصر ایران با آن مواجه شد رابطه دولت و ملت بود .
دردوران  قبل از مشروطه رابطه دولت - ملت
مبتنی بر مناسبات رعیت پادشاه بود ،رعایا مثل برده هیچ دخالتی در سرنوشت خویش
نداشتند ،جان و مالشان در دست شاه بود . اما در اواخر دوره قاجاریه به دلیل افزایش
ارتباط با غرب گروه های جد
حقوق بین الملل مجموعه قواعد و مقررات لازم الاجرایی است که ناشی از روابط بین الملل و تنظیم کنندۀ مناسبات میان اعضای جامعۀ بین‌المللی است. این رشته حقوقی بر حقوق ملی کشورها تقدم داشته و کشورها و سازمان‌های بین المللی ملزم به رعایت این قواعد در روابط خود هستند. یکی از وظایف عمدۀ نظام معاصر بین المللی ایجاد و تنظیم قواعدی حقوقی بوده است که جامعه جهانی بتواند آن را بپذیرد و همین امر علت و فلسفۀ کنفرانس‌های بین المللی همچون کنفرانس‌های مربوط
حقوق بین الملل مجموعه قواعد و مقررات لازم الاجرایی است که ناشی از روابط بین الملل و تنظیم کنندۀ مناسبات میان اعضای جامعۀ بین‌المللی است. این رشته حقوقی بر حقوق ملی کشورها تقدم داشته و کشورها و سازمان‌های بین المللی ملزم به رعایت این قواعد در روابط خود هستند. یکی از وظایف عمدۀ نظام معاصر بین المللی ایجاد و تنظیم قواعدی حقوقی بوده است که جامعه جهانی بتواند آن را بپذیرد و همین امر علت و فلسفۀ کنفرانس‌های بین المللی همچون کنفرانس‌های مربوط
مدتی است که شیوعِ ویروسی مرموز به نام کرونا(Coronavirus)، موجب ایجاد
وحشت و نگرانی در سطح جهان شده است. آن طور که اعلام شده این ویروس برای
نخستین بار از شهر "ووهان" چین شیوع پیدا کرده و در شرایط فعلی موجب مرگ
بیش از 2400 نفر و همچنین ابتلای بیش از 78000 نفر در چین شده است. این
ویروس، تاکنون به بیش از 25 کشور جهان راه یافته است که از جمله این کشور
ها می توان به ایران، کره جنوبی، آمریکا، ژاپن، اسپانیا، کانادا، فرانسه،
انگلستان، و ایتالیا اشاره کرد.
چینی ه
بی مناسبت بعد از چندین سال شروع کردم به خواندن دوباره قانون اساسیفارغ از اینکه تعداد انگشت شماری از اصول قانون اساسی وجود دارد که میشود رویش قسم حضرت عباس خورد که تمام و کمال اجرا میشود، نکته جالبی در مقدمه آن وجود دارد. 
جالب است که ما معمولا به #مقدمه_قانون_اساسی توجه چندانی نداریم. در مقدمه به صراحت نظام #بروکراسی «زاییده و حاصل حاکمیت های طاغوتی» دانسته شده که باید «به شدت طرد» شود!متن چنین میگوید: «قوه مجریه به دلیل اهمیت ویژه‌ای که در
در پیامهای جداگانه ای به رئیس جمهور و نخست وزیر هند؛دکتر روحانی فرا رسیدن روز جمهوری هند را تبریک گفت:
رئیس جمهوری اسلامی ایران در پیام های جداگانه ای به آقایان «رام نات کوویند» و «نارندرا مودی» رئیس جمهور و نخست وزیر هند، ضمن تبریک فرا رسیدن روز جمهوری هند، ابراز امیدواری کرد که با توجه به توانمندی‌ها و ظرفیت‌های بالقوه موجود، مناسبات و همکاری‌های تهران – دهلی نو در تمامی زمینه‌ها و در راستای منافع دو ملت، بیش از پیش ارتقاء یابد.

حجت
بسم الله
تولد پوریا بود.سامان من پوریا مهرداد پرن فاطمه مهدیس پگاه.شیرینی و چایی و حرف و عجله.بد نبود و بیرون رفتن و فضای سنگین و رسیدن به خانه و بی حوصلگی آخر سالی.آخر سال شده و اوضاع مردم به هم ریخته است.باید باهوش عمل کنم و یک فکر درست درمان بکنم.برای اینکه بشود یک کاری کرد.باید رشد کنم و بیشتر بنویسم و تاثیر گذار تر شوم.تاثیر از خود من باید شروع شود و بعد پخشش کنم.با بودن با آدم ها نمیشود کاری کرد.پیشرفت نمیکند آدم.وقت و انرژی آدم را میگیرند.ب
ارائه دهنده انواع پرچم های رومیزی در رنگ های متنوع
پرچم رومیزی برای تبلیغات و مناسبات گوناگون کاربرد دارد. پرچم رومیزی در انواع مختلفی تهیه می شود و با توجه به سلیقه مشتری قابلیت اضافه شدن تزئینات و بعضی آپشن های دیگر را دارد. کاربردهای پرچم رومیزی بسیار است و می توان در مکان های مختلفی از آن استفاده کرد.
پرچم رومیزی
پرچم رومیزی یکی از انواع پرچم های تبلیغاتی و تجاری است که در ابعاد کوچک تولید می شود. این  پرچم حاوی لوگوی شرکت و معرف برند تج
خرید پک های پذیرایی دارای نکات مهمی است که باید رعایت شود.از این رو نیاز کیفیت و تنوع کار را بررسی کرد.
اگر نیاز به بسته های پذیرایی در تهران دارید می توانید با شماره های ما تماس بگیرید و ضمن دریافت مشاوره از راهنمایی و نظرات متخصصین ما در این عرصه بهرمند گردید.
پذیرایی از ضیافت یک امر ضروری است که باید به کیفیت آن و تنوع آن توجه کنیم.
بسته پذیرایی در تهران
اگر در شهر تهران و شهرستان های استان تهران اسلامشهر، بهارستان، پاکدشت، ورامین ،شهریار
Shirazart.blog.ir 
*روانشناسان ، " آزمون درخت " را به مثابه ی روشی که حیات ناخود آگاهی آدمی و تعادل و مرحله رشد وی را باز می تاباند ، به کار می برند .
تنه ی درخت ، نمودار " من" ( نفس) و " قدرت من" است .برگهای درخت ، نمودار حیات عاطفی و مناسبات با دیگران اند ‌.
درخت بی برگ ، علامت بیمارگون " باز داری " و افسردگی است و برگهای بهاری درخت ، نشانه ی آمادگی برای برقراری پیوندها ی عاطفی .میوه هایی چون سیب و آلبالو به عنوان مثال ، نشانگر احساس ناکامی و خواهشهای عاطفی ا
درباره‌ی سیل فراوان نوشته‌اند؛ انواع خبرها و تحلیل‌ها، درباره‌ی علل بروز سیل و تعلل مسئولان و به‌جان هم افتادن این و آن درباره‌ی این‌که مقصر کی‌ست و چه باید کرد و چه نباید کرد و غیر ذالک، هر ثانیه منتشر می‌شود و چونان سیلی پُرشتاب می‌آید و می‌رود. واکنش‌های احساسی و هیجان‌زده البته طبیعی‌ست؛ آدمی‌ست و طبیعتاً می‌ترسد و به‌همه‌چیز چنگ می‌زند و مدام حرف می‌زند، ولی انتظاری که همه‌جا وجود دارد این است که با گذر از زمان فاجعه، به
آنچه در ادامه می آید ، بخشی از کلیدی ترین نکات کتاب «فلسفه در دام ایدئولوژی» اثر «رضا داوری اردکانی» می باشد که توسط صاحب وبلاگ مشهود، تلخیص گردیده است:
* بسیاری از اندیشمندان غربی وقتی سخن از آزادی می کنند در لفافه به برتری نژاد اروپایی، اذعان دارند، دین جهت آرادی را مختص مردم غرب می دانند.

* من معتقدم که مبدا و منشأ لیبرالیسم و سوسیالیسم، هر دو یکی است و اختلافاتشان در ظواهر و آثار و اعراض است. هر دو از یک مبدا آغاز کرده اند و نهایتا به یکجا
همه ساله در سالگرد 15شهریور ماه سال 1344 ، فرقه ی رجوی در بوق و کرنا می دمد که سازمان با مسعود رجوی به رشد و اعتلاء رسیده است !در همین رابطه در یکی از سایت های فرقه ای ، چنین آمده است :” حضور یک اپوزیسیون در هیأت سازمان مجاهدین خلق ایران با یک سابقهٔ تابناک ۵۴ساله است که روح مقاومت را در میان مردم به‌صورت کانون‌های شورشی و شوراهای مردمی در سراسر کشور با هدف تسریع سرنگونی رژیم حفظ کرده و اعتلا بخشیده است. در برابر رژیم یک آلترناتیو قدرتمند در هیأ
دانلود رایگان سریال هیولا با لینک مستقیم

بازیگران:
مهران مدیری، فرهاد اصلانی، شبنم مقدمی، گوهر خیراندیش، شیلا خداداد، محمد بحرانی، سیما تیرانداز، میرطاهر مظلومی، نیما شعبان نژاد، عزت اله مهرآوران، فرزین محدث، افشین زینو
دانلود رایگان سریال هیولا با لینک مستقیم

بازیگران:
مهران مدیری، فرهاد اصلانی، شبنم مقدمی، گوهر خیراندیش، شیلا خداداد، محمد بحرانی، سیما تیرانداز، میرطاهر مظلومی، نیما شعبان نژاد، عزت اله مهرآوران، فرزین محدث، افشین زینو
چند ماه پیش با دوستی که گرایش فمنیزمی داشت مثل همیشه در رابطه با قصه تنبیه همسر ایوب که در قرآن به آن اشاره شده، وارد بحث شدیم. حقیقتش استدلال های رایج درباره این آیات برای خودم قانع کننده نبود، برای همین تلاشی برای اقناع طرف مقابلم انجام ندادم. علتش هم این هست که اعتقاد دارم تلاش برای روشنگری بایستی صادقانه باشد، در واقع خودم بایستی متقاعد شده باشم تا بتوانم به عنوان مدافع فلان استدلال حرف بزنم.
اما این بحث و این سوال بی جواب گوشه ای از ذهنم
ساالها پیش، به یک بازی آنلاین به اسم جنگ خان‌ها یا خانوارز اعتیاد پیدا کرده بودم که نمی‌دانم هنوز هم هست یا نه، اما آن روزها اعتیادم به قدری شدید بود که حتی یکی از امتحانات آخر ترم دانشگاه را هم از دست دادم، چون با روز آزاد شدن قلعه‌ها مصادف شده بود و صرف عملیات قلعه‌گیری هم حدود 5،6 ساعت طول می‌کشید، بنابراین نه تنها تمام شب را بیدار بودم، بلکه سر جلسۀ امتحان نرفتم و آن درس را هم حذف شدم.
در گروه یا آن‌طور که می‌گفتیم، قبیلۀ ما، افراد تباه
طراحی لوگو اولین و مهترین قدم گرافیکی برای یک کسب و کار موفق می
باشد و طراحی لوگو حرفه ای میتواند نقش بسیار مهمی را در ثبت شدن نماد شرکت یا کسب
و کارتان در ذهن مخاطب ایفا کند .

نیاز اولیه هر کسب و کار و تجارت برای موفقیت، یافتن جایگاهی
درخور در ذهن مخاطبان خود اعم از مشتریان و شرکای تجاری است، چرا که صاحبان سرمایه
و ارباب رجوع فعالیت های با ریسک بالا رادر مناسبات اقتصادی نپذیرفته و محتاطانه
عمل می کنند. در نتیجه بطور کلی کامیابی درفعالیت های
کسانی که سینمای چندبعدی را مانند من تجربه کرده اند شاید سینمای معمولی دیگر برایشان جذابیت نداشته باشد ، یعنی آن چند دقیقه نشستن روی صندلی سینما چندبعدی و دیدن فیلم همراه با درک حرکتهای صندلی باد شدید و پاشیدن آب و دمیدن یک رایحه ی خاص در فضای سینما به همراه پخش صدا از پایین و بالا و اطراف ، آنها را با فضای سینمای معمولی بیگانه کرده است و آخر سر گفته اند اگر این سینما بود پس آنچه ما تا کنون به عنوان سینما استفاده میکردیم چه بود ؟
زندگی هم ابعاد
نخستین یادداشت این وبلاگ در سال جاری، درباره‌ی سیل ویران‌گری بود که چند استان کشور را درنوردیده‌بود؛ در آغاز آن نوشته، چنین اشاره کرده‌بودم:
درباره‌ی سیل فراوان نوشته‌اند؛ انواع خبرها و تحلیل‌ها، درباره‌ی علل بروز سیل و تعلل مسئولان و به‌جان هم افتادن این و آن درباره‌ی این‌که مقصر کی‌ست و چه باید کرد و چه نباید کرد و غیر ذالک، هر ثانیه منتشر می‌شود و چونان سیلی پُرشتاب می‌آید و می‌رود. واکنش‌های احساسی و هیجان‌زده البته طبیعی‌
این روزها نگه داشتن سگ در بین ایرانیان به یک اپیدمی تبدیل شده است و روز به روز دارد به وسعت آن افزوده می شود؟
واردات غذای آماده سگ و گربه هم به شدت افزایش یافته است اگرچه آمار تعداد یکصد میلیون دلار یدک می کشد اما در واقع بیش از اینها است چون واردات لنجی و قاچاق هم وجود دارد حتی وجود واردات کنسرو غذایی آماده که بعدا برچسب آن تعویض شده و به غذای سگ و گربه تغییر یافته است در بازار دیده می شود.
خوب اگر نیاز اینقدر بالا رفته چرا اجازه تولید صنعتی ای
آنچه در ادامه می آید بخشی از تلخیص ( خلاصه و ساده شده) صاحب وبلاگ مشهود از کتاب
«توسعه و مبانی تمدن غرب» اثر «سید مرتضی آوینی» می باشد:

* توسعه
اقتصادی، مقوله ایست که ابعاد دیگر توسعه از قبیل توسعه فرهنگی و سیاسی را تحت
الشعاع قرار می دهد. در واقع توسعه اقتصادی ، فرهنگ و سیاست را تحت تاثیر قرار می
دهد. به عبارت دقیق تر، توسعه فرهنگی و سیاسی هر دو در خدمت توسعه اقتصادی اند.
این وضعیت دقیقا به این معناست که تحول و توسعه در اقتصاد تعریف خاصی از سیاس
آرشیو های وبلاگ رو که نگاه می کردم دیدم تو خرداد 98 هیچ مطلبی نیست!مگه میشه؟مگه داریم؟این همه روز با کلی اتفاقات و مناسبات و آرشیو خرداد خالی؟!
مثل اینکه کیبورد عزیزم باهام قهر کرده بوده.
حتی نمونه کار گرافیک یا عکاسی هم نداشتم!
دریغ از نوشتن یک کلمه در وبلاگم و چک کردن بقیه وبلاگ ها وقتی دفتر روزنوشت هامو باز کردم دیدم پر از شعر ها و دلنوشته های مختلف با عناوین مختلفه(حتی یک شعر هم برای ماه رمضون نوشته بودم که قسمت نشد منتشرش کنم ، ولی اگه عمری
چند ماه پیش بود در جلسه ای خدمت حاج آقا دژکام نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شیراز بودیم .ایشان در آن جلسه مساله ای جالب را با جمع در میان گذاشتند و گفتند یکی از نقاط افتراق  نمازجمعه فعلی ما با آنچه که در سیره بوده، آنست که خطیب نماز جمعه در آن موقع همان حاکم جامعه اسلامی بوده ،لذا دست ایشان جهت انجام اقدامات لازم باز بوده. این یک امتیاز دو طرفه بود چرا که هم حاکم و مجری احکام اسلامی تریبونی جهت گفتمان سازی و آگاهی بخشی به مردم داشت و از
آلبرت اودرزو، تصویرگر داستان‌های مصور معروف «آستریکس و اوبلیکس» در سن ۹۲ سالگی درگذشت.
به گزارش سایت ایران کارتون به نقل از سایت روز رنگ ، خانواده آلبرت اودرزو، با اعلام این خبر به خبرگزاری فرانسه گفتند که آلبرت اودرزو در خواب در خانه خود در نویلی فرانسه به علت ایست قلبی درگذشته است و به ویروس کرونا مبتلا نبوده است.
داستان‌های مصور پرخواننده آستریکس رشته‌داستان‌های طنزآمیز در مورد روستایی از قوم گُل‌ها، قوم قدیمی ساکن فرانسه امروزی،
آلبرت اودرزو، تصویرگر داستان‌های مصور معروف «آستریکس و اوبلیکس» در سن ۹۲ سالگی درگذشت.
به گزارش سایت ایران کارتون به نقل از سایت روز رنگ ، خانواده آلبرت اودرزو، با اعلام این خبر به خبرگزاری فرانسه گفتند که آلبرت اودرزو در خواب در خانه خود در نویلی فرانسه به علت ایست قلبی درگذشته است و به ویروس کرونا مبتلا نبوده است.
داستان‌های مصور پرخواننده آستریکس رشته‌داستان‌های طنزآمیز در مورد روستایی از قوم گُل‌ها، قوم قدیمی ساکن فرانسه امروزی،
انقلاب در لغت برگشتن از حالی به حالی، دگرگون شدن، تغییر و
تحول است و در اصطلاح رایج جهان (تلاش عده ای برای واژگون کردن حکومت و
ایجاد حکومتی نو) به منظور تغییرات اساسی و بنیادین در تمام نهادها،
مناسبات ساختار سیاسی و اجتماعی و جایگزینی سازمان نوین و مطلوب در چهارچوب
اهداف و آرمانهای خاص.

اصول انقلاب را به عنوان لوازم قطعی آن، می توان چنین
دانست، تغییر بنیادها و نظام اجتماع، نوگرایی، آرمان خواهی خشونت سیاسی یا
نظامی در مقابل نظام حاکم، با
ظاهراً اعتراض به‌افزایش جهشی قیمت بنزین «جمع شده‌است»؛ اعتراضی که نه‌تنها مطالبه‌ی مشخصی نداشت، شعار مرکزی قابل‌ذکری هم نداشت و، در غیاب گزارش‌گری آزاد و منصفانه، معلوم نشد حجم و گستره‌ی آن واقعاً چقدر بود، و نقش‌آفرینان محوری‌اش چه‌کسانی بودند: در واقع، تا جایی که من متوجه شدم، شورش‌مانندی مقطعی بود، که ظاهراً از خشمی گذرا ناشی می‌شد؛ آتشی که تب تندی داشت و، البته، زود به‌عرق نشست.
نکته‌ی مهم در این میان آن است که از افزایش قیمت
مانند این گفته ها به ندرت احساسی و عاطفی است عمدتا طرفین به مقصد منافات ناسازگار گویی ها و یا سخنان غیر واقعی توجه نکرده و درنتیجه از سماحت مدتی دستخوش خلت مجازی شده و به منظور تدریج واقف مرحله بعدی تماس می شوند. سرپوش اکثر مواقع طرفین از همان ابتدا ملتفت زوال تناسبات می شونداما کیفیت از قبل شیفته و دلبسته یکدیگر شده اند پذیرش واقعیت(لیس همتایی) برایشان سخت است به چه دلیل که علاقه آنها را بی خطه کرده است. فیلمی که به منظور شکلی افراطی خشن است
پاورپوینت اخلاق اداری
اخلاق اداری مطلوب زمانی بوجود میاید که کارکنان نظام اداری به مردم از نظری درست بنگرند و خود را خدمتگزار و وکیل مردمان بدانند در اینصورت اخلاق اداری ظهور می‌نماید که با تلاش مداوم و پیوسته و دوری از هر نوع سستی و کوتاهی در انجام امور و با مسولیت خواهد بود.در این مقاله به بررسی اهمیت و ضرورت بحث‏‌‌های اخلاقی،اهمیت اخلاق در روایات اسلامی،معانی و کاربردهای اخلاق،مدل مفهومی تاثیرگذار بر رفتار اخلاقی کارکنان،دو لغزشگا

با ظهور مدرنیته انقطاع و گسست ژرفی میان جوامع مسلمان با سنت تاریخی خودشان شکل گرفته است و بسیاری از تلاش ها نیز برای پر کردن شکاف حاصله عقیم مانده است و این شکاف روز به روز نیز عمیق تر شده، سیطرة زیست جهان مدرن بر عالم سنت بیش تر و بیش تر می شود. لذا اگر ما با سنت تاریخی خود ارتباطی زنده و پویا داشتیم که امروز با یک چنین بحران هایی مواجه نبودیم. به زبان دیگر، یکی از دلایل بحران کنونی ما این است که ما بی تاریخ شده ایم یعنی ارتباط خود را با سنت تا
به بهانه روز زن و به هوای روز مرد
چندی پیش به یاد ایام شباب با دوستی از دوران گذار به بهانه کتاب، چندساعتی کنجی نشسته بودیم و در کمال آرامش صحبت آفاق و انفس میکردیم و گره به الرجال قوامون علی النسا افتاد
طبق تفسیر خاصی دوست میگفت اشتغال، منظور از قوامون است پس چون الان زن و مرد شاغلند، پس حکم نماز جماعت که مرد جلوتر می ایستد و از همین آیه برداشت شده هم نقض میشود
گفتم تفسیر من قوام بودن را تکیه گاه رشد میبیند و همه مناسبات با این رابطه معنی پیدا
زندگی چنان آکنده از نمایش است که گاه خنده‌دار می‌شود: در واقع امر، همه در این اَبَرنمایش مشغول بازی هستیم؛ با این حال، بیش‌ترمان نمایش را چنان جدی می‌گیریم که، اولاً یادمان می‌رود نمایش است، ثانیاً آن را به‌جای واقعیتی می‌گیریم که در پشت‌صحنه جریان دارد.
دنبال شعاردادن نیستم؛ یک‌لحظه از مناسبات روزمره بیرون بیایید، تا به‌روشنی ببینید همگی‌مان نقشی را عهده‌دار هستیم: کارگر، کارمند، مدیر، بقّال، نجّار، رنگ‌مال (افغان‌ها این واژه
تحلیل تاثیرات
تکنولوژی بر تحولات سیاسی و اجتماعی غرب

امروزه واژه
دموکراسی دو مفهوم را مستقیماً به ذهن متبادر می کند یکی مشارکت سیاسی و دیگری تفکیک
قوا. در این بخش می خواهیم رابطه تحولات تکنولوژیک را با شکل گیری و تکمیل
دموکراسی  بررسی کنیم.

ابداع و اختراع
وسایل گوناگون در همیشه تاریخ وجود داشته است اما هنگامی که در اثر سرعت سرسام آور
تحولات و ابداعات، طبقه ای جدید (به اصطلاح، بورژوازی صنعتی) در جامعه شکل می گیرد
تحلیل شرایط اجتماعی جدید –
تحلیل تاثیرات
تکنولوژی بر تحولات سیاسی و اجتماعی غرب

امروزه واژه
دموکراسی دو مفهوم را مستقیماً به ذهن متبادر می کند یکی مشارکت سیاسی و دیگری تفکیک
قوا. در این بخش می خواهیم رابطه تحولات تکنولوژیک را با شکل گیری و تکمیل
دموکراسی  بررسی کنیم.

ابداع و اختراع
وسایل گوناگون در همیشه تاریخ وجود داشته است اما هنگامی که در اثر سرعت سرسام آور
تحولات و ابداعات، طبقه ای جدید (به اصطلاح، بورژوازی صنعتی) در جامعه شکل می گیرد
تحلیل شرایط اجتماعی جدید –

کلیات حول شهر شعبان
فضل شهر شعبان ... و اعمال شهر شعبان ... وکل ما ترید معرفته عن هذا الشهر العظیم
شهر شعبان متجر عظیم.. اغتنمه!
فی فضل شهر شعبان
ارشیف  مناسبات شهر شعبان 
شهر شعبان 1413هـ - الشیخ الدکتور احمد الوائلی (قده)
أعمال شهر شعبان العامة
السعی وراء قضاء حوائج الناس
الشیخ بناهیان: الطریق الوحید والاستراتیجیة الرئیسة فی النظام التربوی الدینی 
شهر شعبان - سماحة آیة الله العظمى الشیخ محمد تقی البهجة
المفاهیم العرفانیة الرفیعة للمناجاة ال
مهم‌ترین برنامه‌ی تلویزیونی تاریخ جمهوری‌اسلامی، بدون کم‌ترین تردیدی، «عصر جدید» است، که با این حجم از اثرگذاری و اهمیت، تصمیم‌گیری درباره‌ی آن نمی‌تواند در حد یک‌شبکه‌ی تلویزیون صورت گرفته‌باشد: نمایش استعدادیابی تلویزیون نظام، که تمام اجزاء بصری‌اش، طابق‌النعل بالنعل، همان جزئیات برنامه‌ی آمریکایی استعدادیابی‌ست؛ از نماد ردّ شرکت‌کنندگان، تا اندیشه‌ای که به‌دنبال ترویج آن است: این‌که اگر بخواهی می‌توانی. از بومی‌ساز
از دید یک بیننده که از فن فیلم فقط انتقال حس را توقع داشته باشد، فیلم کامل بود... 
نمیدانم بازی های عالی بودند یا نه، نمیدانم سیمرغ ها حق فیلم بود یا نه، اما این را می دانم که بیننده حداقل تا یک روز بعد از فیلم درگیر فیلم است. 
شخصیت ها تا آنجایی که میشد به نمایش درآمد، نقطه عطف ها نشان داده شد شاید عالی نه، ولی حرف را رساند. تغییرات یک مرد احساسی اهل شعر و موسیقی و لطافت دل به یک ماشین خشونت نشان داده شد. 
اما چگونگی فرآیند این تبدیل شدن جای پردا
امروزه با پیشرفت ارتباطات دستور پخت انواع کیک‌ها در جهان معرفی می‌شود. اغلب افراد از طریق آشپزی کسب درآمد می‌کنند. برخی بانوان مشتاق می‌شوند تا پخت کیک‌ها را به صورت اصلی آموزش ببینند. به همین دلیل به آموزشگاه‌های معتبر مراجعه می‌کنند.
کیک یکی از محبوب‌ترین خوراکی‌هایی است که مردم از بزرگ تا کوچک از خوردن آن لذت می‌برند. انواع کیک برای مراسم‌های مختلف پخته می‌شود. خوشبختانه آشپزی به قدری پیشرفت کرده است که آقایان و خانم‌ها  هم می‌
فک کنم یه ساعتی میشه که اومدم نشستم پای لپ تاپ واسه نوشتن ولی یکمی به مطالعه آرشیوم وقت گذروندم و مقداری هم وبلاگ خوندم. میخاستم در مورد سایکوپت ها بنویسم، برای به اشتراک گذاشتن توی کانالم. ولی ننوشتم.
چند شبه میخام به یکی دو نفر غریبه پیام بدم برای یک کاری، ولی هی دست دست میکنم. چون احساس میکنم توانایی ادامه دادن بحثو ندارم. ینی میخام یه چیزی بگم ولی حوصله اینکه بخام اون چیزو توضیح بدم ندارم. و نمیدونم چقد درسته این کار و هی دارم خودمو مجبور م

بررسی احتمال کودتا در شرایط کنونی عراق
نظام سیاسی که بعد از سقوط صدام و مشخصا از سال 2005 با تدوین قانون اساسی جدید در عراق شکل گرفته با سرعت در سراشیبی فقدان مشروعیت و ناکارآمدی حرکت می‌کند.
مهمترین نشانه این واقعیت، فرمالیته شدن قانون اساسی و تمام نهادهای قانونی است.
این وضعیت که امروز به اوج خود رسیده، میراث دموکراسیِ برآمده از اشغالگری نظامی است.
به طور خلاصه در نظام مابعدِ اشغال خاک عراق، تعیین مناسبات قدرت در اختیار مثلثی خارج از قان
«هر روز موهبتی دیگر است (Every Day Is Extra)
 این، اسم کتابی است که در سال 2018 میلادی، توسط جان کری (John Kerry)  وزیر امورخارجۀ وقت آمریکا بعد از پایان مسئولیتش به رشته تحریر در آمده و امسال با دو ترجمه در ایران منتشر شده است.
ترجمه ها هردو خوبند. اما من ترجمۀ آقای علی مجتهدزاده را دقیق تر، مختصرتر و درعین حال کامل می دانم.واشنگتن پست در باره این کتاب گفته است: «با خواندن این کتاب می فهمیم که پیش تر چیز زیادی از تاریخ معاصر آمریکا نمی دانستیم»این کتاب، تأل
در جامعه ما چه می گذرد؟ 1) هانا آرنت در قطعه ای در کتاب «انقلاب مجارستان:مقاومت مردمی علیه توتالیتاریسم» می نویسد:« همه تجربیات ما از مناسبات توتالیتری حاکی از آن است که برای حکومت مطلقه هنگامی که کاملاً سوار بر کار است، تجربه واقعیت های عملی به مراتب خطرناک تر از کشش طبیعی انسان به آزادی است». او این نکته را در اشاره به رمانی از دودینتسو با عنوان «نه فقط از نان خالی» طرح می کند. آرنت معتقد است رمان دودینتسو دارای عنصری از طغیان و عصیان است،ا
در این دنیا درستکار بودن موهبتی ست! هملت شکسپیر
راستگویی مترادف آزادی!
تنهایی به آدمی قدرت
اندیشه میدهد زیرا احساس می کنی هم اینک همچون جزئی از هستی  باید پاسخ گوی
کل آن باشی به همین علت هم شرایط این چنینی را که قدرت تفکر و تعقل افزایش 
می یابد یعنی تنهایی  را دوست دارم و در این موقعیت به قلمروهایی که باعث سعادت
اجتماعی ست ورود می کنم لذا  با این مقدمه نظرم به دو مقوله مهم جلب می شود
که نقش اساسی در سلامت جامعه دارد راستگویی و آزادی. ...
من فکر
تماشای تصاویر و فیلم‌ شورش‌های عراق و لبنان جالب توجه است. مداومت و خشم و اعتراض می‌بینی، اما کلام و سخن و هدف و سازمان و رهبری نه.
آنچه می‌بینی از سنخ انقلاب نیست. بر فضای انقلابی این تخیل سیطره دارد که همه چیز را می‌توان از نو بنا کرد و آغازی مجدد را تجربه کرد. بنابراین همبستگی، کلام آرمانی، رهبری و سازماندهی ظهور می‌کند. اما شورش‌هایی از سنخ آنچه در عراق و لبنان جاری است، اتفاقاً از فقدان امید نشات می‌گیرد. این امید که بتوان چیزها را به
بحران سوریه، از همان روزهای نخستین، به کشمکش‌ها و منازعات داخلی محدود
نماند و عرصه جدال بازیگران مختلف منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای شد که منافع
هم‌سو یا متضاد با یکدیگر داشتند.ازاین‌رو، بدیهی است که آینده سوریه بر منافع این بازیگران تاثیر خواهد گذاشت.روابط ایران و سوریه
به عنوان دو کشور خاورمیانه‌ای غیر همسایه توانسته‏‌اند در دو و نیم دهه
اخیر بیشترین هماهنگی‏‌ها را در روند تحولات منطقه‌ای و جهان اسلام کسب
نمایند و به عنوان الگویی ب
علی سلطانی می‌نویسد:
هر امری، به محضی که انسانی می‌شود و به فوریتی که خاک زمین و غبار زمان بر تن آن می‌نشیند، به رنگِ تنوع و پیچیدگی انسان، دچار تنوع و تکثر می‌شود. حتی اگر آن امر، الوهی و قدسی هم باشد، باز در آیینه انسان و زمان و مکان رنگ تعلق و اقتضائات تاریخی می‌پذیرد. به این منطق، دین به عنوان امری ”الوهی“ ــ از نظر آنهایی که به آن معتقدند و چنین اعتقادی دارند ــ وقتی برای انسان نازل می‌شود و در ذهن و ضمیر او می‌نشیند، ناگزیر است که ”ا
دقایقی پیش خبر رسید اعظم طالقانی از دنیا رفت. او از میراث داران روایتی حاشیه‌ شده از انقلاب بود. روایتی حاشیه شده از اسلام.
تنها پیامبران توانستند قدرت را با دین درآمیزند و منادی حقیقت باشند. پس از آنها، حقیقت همیشه در بازی قدرت بازنده است. قدرت با قدرت فزون طلب می‌شود و لباس حقیقت را از تن بیرون می‌کند. حقیقت در حاشیه می‌نشیند. منزوی می‌ماند، سرنوشتی تراژیک را انتظار می‌کشد. اگرچه شکوهمند. اما قدرت عاری شده از حقیقت، چشم پر می‌کند اما از
در جامعهٔ او انتقاد، وجه مشترک و وسیلهٔ  ارتباطیِ مؤثرِ قاطبهٔ مردم است. این موضوع در ابتدا زیر عنوان «غیبت کردن» به صورت بررسی عملکرد خویشان، نزدیکان و در و همسایه ظاهر شد. در دوره‌ای هم حسب شنود مستمر اخبار و تحلیل‌های رادیویی، از مشخصه‌های رانندگان تاکسی و خاصه در موضوعات سیاسی رخنمون یافت. 
با ظهور اینترنت از یک سو دسترسی به اطلاعات سهل‌تر شده بود و از دیگر سو با ظهور سرویس‌های وبلاگی، انجمن‌ها و اتاق‌های گفتگوی مجازی امکان اظهارن
اخیرا یک کلیپ بطور گسترده در فضای مجازی منتشر شده است که در سلاید یا پلان اول آن توصیه شده است که این کلیپ بسیار مهم را تا آخر به دقت ببینید. در این کلیپ ادعا شده است که رژیم شاه به دلیل این که شاه اعلام کرده بود که قرداد با کنسرسیوم نفتی را تمدید نخواهد کرد و به دلیل این که قیمت جهانی نفت را بالا برد مورد خصومت دول غربی قرار گرفت و رژیم او را که تنها به فکر منافع ملی ایرانیان بود سرنگون کردند. در مورد این کلیپ لازم دیدم نکاتی را قلمی کنم .
1- نکته
بسم الله الرحمن الرحیم والحمدله رب العالمین
آغاز بحث را با چند موضوع و نکته داشته باشم.
نکته اول جامعه دو مدل است. خانواده، فراخانواده
نکته دوم هر کدام یا سالم هستند یا ناسالم
نکته سوم دو مدل از خانواده که بیان شد به هم وابستگی شدید دارند

همانطور که در نکات بیان شد ما دو مدل اجتماع داریم یک اجتماع کوچک هست که خانواده آن را تشکیل می دهد و یک اجتماع بزرگ هست که توده ی مردم تشکیل می دهند یعنی چندین خانواده که هر کدام از آنها یا سالم هستند یا ناس
از اوایل دبیرستان شروع کردم به شناختن خودم. اونجا بود که فهمیدم تا وقتی همرنگ جماعت نشدم نمیتونم با کسی ارتباط برقرار کنم. واسه همین تنهایی رو ترجیح دادم. فقط درس خوندم.
نمره هام که خوب شد کلی آدم دور و برم رو گرفت. بچه های "شاخ" مدرسه که تا قبل منو آدم حساب نمیکردن بهم روی اوردن. ارتباط بیشتر با آدمای معمولی من رو روز به روز معمولی تر کرد و من در این فرآیند معمولی شدن رفتار کردن مثل بقیه رو یاد گرفتم. از اصل خودم دور شدم. من در کل دوران قبل از اون
هر حکومتی اولاً و بالذات در جست‌وجوی بقای خود است: این اصل اولیه‌ی حیات تمام موجودات، از طبیعی تا مصنوعی، است، که حکومت‌ها هم از آن مستثنا نیستند؛ شمول این اصل در طول تاریخ بشر قابل‌ردیابی‌ست، و همه‌ی حکومت‌ها از آن پِی‌رَوی کرده و می‌کنند.
اقتضای اصل حفظ بقاء در روابط بین‌الملل، چیزی‌ست که «توازن قوا» می‌نامند: اگر هم‌سایه‌ات قدرت‌مند است، اگر کشورهای اطرافت قوی هستند، اگر قدرت‌های بزرگ به‌دنبال گسترش منطقه‌ی نفوذشان هستند،
با تصویر و سرنوشت فرهاد اشک میریزم ولی حس بد دولتی بودن بیشتر از مشت گره‌کرده اش، بیشتر از لبان سرخ او، بیشتر از فداکاری او، بیشتر از برادردوستی‌اش، بیشتر از غم پدر و مادرش عذابم می‌دهد. امثال منِ دولتی‌ حق اشک ریختن بر کاری که مسبب‌اش هستند را ندارند.
همین سال گذشته بود که به واسطه دولتی بودن از فساد گسترده‌ای که استاندار سابق آذربایجان‌غربی از همین مرزهای غربی و سهمیه‌های مرزنشینان داشت شنیدم، بعدها پرونده فساد جناب استاندار علنی ش
فرشته نگهبان

فرامرز ملاحسین طهرانی
فرشتگان نگهبان جزء دسته ای از ارواح هستند که به بخشی از تکامل روحی خود در رابطه با شناخت ذات احدیت و شناخت از تواناییها و مکارم روحی و ذاتی خویش نائل آمده اند.
درواقع فرشتگان نگهبان همان ارواح نگهبان هستند. زیرا آنها فرشته نیستند اما به تعبیر همگان به فرشته نگهبان معروف گشته اند. فرشتگان نگهبان بر وظایف تکوینی که برعهده اشان هست ماموریت دارند تا مجری نامه اعمال و همینطور نگهبان یکی از افرادی باشند که در
سومین رکن موفقیت داشتن روابط مهر انگیز و عاشقانه است. اینها روابطی هستند که شما به کسانی که دوست دارید و به آنها بها می دهید برقرار می کنید و تاثیر داشتن روابط مهر انگیز و عاشقانه در رابطه چیست؟
اینها معیاری هستند که نشان می دهند به عنوان یک انسان تا چه اندازه در کار تان موفق هستید. بخش اعظم خوشبختی و نارضایتی شما ناشی از رابطه است که با دیگران دارید. این رابطه شما با دیگران است که از شما یک انسان واقعی می سازد. 
یکی از کیفیات کلیدی در عملکرد ا

اندیشه جدید و دنیای در حال تغییر
    اندیشه مدرن در قرن 19 میلادی، پس از عبور از عصر نوزایی و روشنگری و با فیلسوفانی چون دکارت و کانت به تثبیت می ‏رسد و در سپهر تفکر خود را بی رقیب می ‏بیند. این اندیشه که در نظر فیلسوفان، دوران نوجوانی و بلوغ خود را سپری کرده است و حتی زمینه ‏های انحطاط و نقد آن در آثار متفکرینی چون نیچه دیده می‏شود، در عالم واقع و یا به عبارت دقیق‏تر عرصه مناسبات روزمره نتوانسته به طور کامل تعیین یابد. این همان دوره‌ی تار
در نگاه عرفی اغلب از قدرت و سیاست بد گفته می‌شود. این سخن که "قدرت ذاتا کثیف است" و "سیاست تمامش پدرسوختگی است" نمونه‌ای از سخنانی است که مدام تکرار می‌شوند. حتی گاهی ادعا شده تمجید از قدرت تأیید داروینیسم است و به معنای تمجید از تنازع بقاست.
اما باید توجه داشت که رواج نگاه منفی به قدرت و سیاست به نفع قدرت‌های سلطه‌گری است که با این روش رقابت در قدرت را کاهش می‌دهند. با اینکه راه بقای انسان‌ها تنازع نیست و انسان‌ها با همکاری و یاری رساندن ب
در ابتدا می‌خواهم توضیح دهم که چرا از ترکیب «خشونت علیه زنان» استفاده نمی‌کنم و ترکیب «تبعیض جنسیتی» را ترجیح می‌دهم. مشکل اول نگارنده با واژه‌ی «خشونت» است. این واژه تعریف مشخصی ندارد و به همین دلیل، زیاد دیده‌شده‌است که مورد تمسخر قرار بگیرد و اصل مبارزه را در حاشیه قرار دهد. حتی اگر تعریف درستی هم داشته‌باشد، بدیهی است که منظور از آن هر خشونتی علیه زنان نیست و صرفاً آن دسته از خشونت‌هایی است که به طور خاص برای زنان اتفاق می‌افتد و ن

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها